Osobisty przegląd prasy 15-22.09.19.

Raz na wozie, raz pod wozem. Komisja ogłosiła raport i uznała, że Ratusz systemowo naruszał prawo. Tymczasem Wojewódzki Sąd Administracyjny pozbawił Komisję praw. Sąd stanął ponad Sejmem, Senatem, prezydentem RP.

Uzasadniając uchylenie decyzji Komisji Weryfikacyjnej w sprawie Dahlberga, wysoki sąd upadł tak nisko, że zakwestionował całą ustawę z 2017 roku, która była przegłosowana w Sejmie, została przyjęta przez Senat, a prezydent Andrzej Duda ją podpisał. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie za takie lekceważenie organów Państwa powinien mieć dożywotni zakaz wykonywania zawodu sędziego. A już na pewno powinien mieć odebrane prawo zabierania głosu w kwestiach reprywatyzacyjnych, ponieważ występuje we własnej sprawie. Ci sami sędziowie, którzy uchylali wcześniejsze decyzje administracyjne i szli na rękę mafii reprywatyzacyjnej, dziś weryfikują decyzje Komisji, która powstała po to, żeby sprawdzać legalność zwrotów nieruchomości, przez co burzy porządek (a właściwie bałagan prawny) nadany przez ten właśnie sąd. Szczegóły w poniższych linkach.

 

15.09.2019.

Amerykański historyk o roszczeniach wobec Polski

Tak może postrzegać historię Polski tylko ktoś z zewnątrz, badacz dawnych czasów, który nigdy nie został obarczony przez przodków, ani sam nie doświadczył okrucieństw wojny. Amerykański historyk, Edward Reid, w artykule zmieniono mu (o zgrozo!) nazwisko, pisze o amerykańskiej ustawie 447 w kontekście naszej historii, ale także postrzega ją jako zagrożenie porządku prawnego na świecie. Bardzo ciekawy artykuł (dziękuję, Haniu!). Jest jeden element w tych absurdalnych roszczeniach amerykańskich środowisk żydowskich, o których wszyscy milczą, także Edward Reid. Czy zastanawialiście się, dlaczego roszczenia są kierowane wyłącznie w stronę Polski? Dlaczego nikt nie żąda pożydowskich nieruchomości w Czechach czy na Węgrzech, gdzie przecież przed wojną też mieszkało sporo ludzi pochodzenia żydowskiego? Bo tam problemy własnościowe zostały rozwiązane natychmiast po upadku komunizmu. U nas pozwolono na działalność mecenasom Stachurze i Nowaczykowi, czy biznesmenom  Januszowi P. i Maciejowi M., którzy hurtowo przejmowali pożydowskie nieruchomości, choć nie mieli do nich żadnych praw. Lobby żydowskie w USA doskonale o tym wiedziało, więc dlaczego mieliby się nie przyłączyć do rozgrabiania naszego majątku narodowego, wymyślając sobie nowe zasady przejmowania mienia bezspadkowego.

https://polskaniepodlegla.pl/opinie/item/20887-amerykanski-historyk-demaskuje-spisek-zydowskich-organizacji-przeciwko-polsce?fbclid=IwAR3HkAKulsr4aX4B7gqKGXeCJD09nriuynFuO9DrT9RMug1lAeezSd3OfXA

 

Trzeba znać swoje prawa i je wykorzystywać

Świetny przykład uporu lokatora z Poznania, który nie poddaje się samowoli urzędników magistratu. Dariusz Olszewski dobrze zna prawo, więc jest trudnym przeciwnikiem dla wydziału lokalowego, który chce go usunąć ze zrujnowanej kamienicy. On nie ma nic przeciwko, ale z zaoferowanych mu dziesięciu lokali zamiennych żaden nie spełniał jego oczekiwań. A te oczekiwania nie są jakieś wygórowane. Chce, żeby mieszkanie, do którego musi się przeprowadzić nie z własnej winy, nie było gorsze od tego, w którym mieszka od lat. Odcięto mu już wodę i gaz, ale on nadal tkwi w ruinie i nie zamierza wyprowadzać się do innej ruiny. Czytajmy i uczmy się na dobrych wzorcach!

https://expressilustrowany.pl/lokator-kamienicy-przy-ul-kilinskiego-walczy-z-urzedem-miasta-nie-ma-w-domu-juz-wody-i-gazu-zdjecia/ar/c1-14416113?fbclid=IwAR01cXBY_HG2EY8Pcp-gQXpTWkhydMbkEE_17PsikyRa0L5-yFD_lgIkbHA

 

16.09.2019.

Robert Nowaczyk wraca do zawodu?

Od 11 września przedstawiany opinii publicznej jako rekin reprywatyzacji mecenas Robert Nowaczyk znów figuruje na liście czynnych adwokatów. Sąd Dyscyplinarny Izby Adwokackiej w Warszawie tłumaczy, że nie mógł postąpić inaczej, bowiem wedle ustawy Prawo o adwokaturze, zawiesza się w czynnościach zawodowych adwokata, wobec którego zastosowano areszt. Pod koniec lipca przebywający już pewien czas na wolności Robert Nowaczyk, zwolniony za kaucją, ale wciąż z nadzorem policyjnym, złożył wniosek o uchylenie tymczasowego zawieszenia, bowiem przyczyna wyłączenia go z palestry ustała. Sąd zatem musiał spełnić jego życzenie. To jest etyka w wykonaniu naszych adwokatów, którzy udają, że nie było żadnej afery. Chłopaki, nic się nie stało!

https://www.rp.pl/Adwokaci/309159944-Robert-Nowaczyk-adwokat-od-dzikiej-reprywatyzacji-wraca-do-kancelarii.html?fbclid=IwAR2wN2FNSoBru_huwmG7Z2gPspD7P5GuuzCfuEoxFmjUvUdwdb8xFA4CdS4

 

To się jeszcze okaże, czy Nowaczyk wróci do swojej kancelarii w Alei Róż

Na orzeczenie dyscyplinarnego sądu warszawskiej adwokatury ostro zareagowało Ministerstwo Sprawiedliwości. Stanowisko w tej sprawie przygotował wiceminister Michał Wójcik. Kolejną rozprawę sądu dyscyplinarnego przewidziano na 28 września.

https://polskieradio24.pl/5/1222/Artykul/2369058,Michal-Wojcik-bedzie-odwolanie-od-decyzji-sadu-adwokackiego-ws-Roberta-N

https://www.tvp.info/44422818/wojcik-o-adwokacie-od-dzikiej-reprywatyzacji-bedzie-odwolanie-od-tego-postanowienia-sadu

M. Wójcik: Będzie odwołanie od decyzji sądu adwokackiego ws. mec. Roberta N.

 

O nowych zasadach najmu mieszkań komunalnych

Biedna Luiza Podedworny, sama jedna broniła w RDC naszego stanowiska w sprawie mieszkań komunalnych. Dzięki, Asiu, za linka!

Jest sprawa: mieszkania komunalne na nowych zasadach

 

17.09.2019.

Raport Komisji wedle Wyborczej

Red. Małgorzata Zubik chciała obiektywnie spojrzeć na raport i cytuje nie tylko wypowiedzi Sebastiana Kalety i Pawła Lisieckiego, ale też Roberta Kropiwnickiego, który zwraca uwagę, że raport jest jednostronny i ma na celu pokazać wyłącznie winę Hanny Gronkiewicz Waltz, a przecież reprywatyzacja trwa od lat 90. Śmiem przypuszczać, że poseł Kropiwnicki nie zajrzał do tego raportu, bowiem omawia on wszystkie sprawy, którymi zajmowała się Komisja, także Nabielaka, Noakowskiego, Nowego Światu 28 i wielu innych, które były reprywatyzowane zanim Hanna Gronkiewicz Waltz objęła urząd. I jeszcze poprosiła o wypowiedź byłego członka Komisji, a obecnie wiceprezydenta Warszawy, Pawła Rabieja, który stwierdził, że Komisja zamiast uporządkować sprawy własności, spowodowała bałagan prawny w mieście. Cóż za samokrytyka!

http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,25202056,komisja-weryfikacyjna-glowna-winna-afery-reprywatyzacyjnej.html

 

Bezprawna eksmisja

Skandaliczna eksmisja małżeństwa z dwojgiem dzieci na bruk. Przyszli, wywalili drzwi i wystawili rodzinę na korytarz. Policja jak zwykle stanęła po stronie wandali, którzy uzurpują sobie prawo do ferowania wyroków i zastępowania komorników w ich pracy.

https://warszawa.tvp.pl/479119/telewizyjny-kurier-warszawski

 

Rozważania o Komisji, roszczeniach żydowskich i drugim dnie reprywatyzacji

Ciekawe spojrzenie, bo aż z Antypodów, na walkę ze złodziejską reprywatyzacją, a także o roszczeniach żydowskich i nieskuteczności Komisji.

https://www.salon24.pl/u/bogdan-czajkowski/985833,czy-komisja-weryfikacyjna-ds-warszawskiej-reprywatyzacji-na-drugie-dno

 

18.09.2019.

O raporcie i skuteczności Komisji Weryfikacyjnej

Dwa linki do materiałów z mediów nieprzychylnych polityce PiS i Komisji Weryfikacyjnej. To fakt, że mafia reprywatyzacyjna, w której szeregach znajdują się byli i obecni pracownicy Ratusza oraz urzędów dzielnicy, a także prawnicy wszelkiej maści, śmieją się w nos Komisji. Arogancja, buta i poczucie bezkarności są widoczne tak w sądach, jak i w kamienicach, które Komisja zwróciła miastu, ale miasto robi wszystko, żeby ich nie przejmować. Na ile jest to wina potęgi mafii, która zdążyła zgarnąć dzięki reprywatyzacji miliardy złotych, a na ile brak wiedzy, determinacji i chyba jednak woli rozliczenia złodziei – tego się nie dowiemy, ale zawsze możemy sami wyciągnąć wnioski.

https://www.rp.pl/Nieruchomosci/309189988-Reprywatyzacja-kloca-sie-a-dekret-Bieruta-wciaz-zywy.html?fbclid=IwAR1qiteQBMgKBdj_k_B2ZZsylFDzODncqJd541B2Yu9XFjb-3pIl0n-lWZU

https://tvn24.pl/tvnwarszawa/najnowsze/komisja-przyjela-raport-o-reprywatyzacji-brakowalo-nadzoru-300746

 

Śruby wypadły z trybów sprawiedliwości

Jeszcze jeden dowód na nieskuteczność walki ze złodziejską reprywatyzacją. Pamiętacie co się działo na ulicy Stolarskiej w Poznaniu? Odcięte wszystkie media, dewastacja całego domu, a niejaki pan Śruba wrzucał do skrzynek na listy karaluchy i na klamkach wieszał pogrzebowe szarfy z napisem „Ostatnie pożegnanie”. Przy pomocy młodzieży z Rozbratu mieszkańcy zbudowali barykady, by nie wpuszczać do domu czyścicieli. To była normalna wojna. W końcu okazało się, że banda działała jeszcze w innych kamienicach i prokuratura podjęła wreszcie czynności, posypały się akty oskarżenia, sprawa trafiła do sądu, a trzej czyściciele na ławy oskarżonych. Prawomocny wyrok zapadł w marcu tego roku. Piotr Ś. został skazany na 2 lata bezwzględnego więzienia, Paweł Ż. na rok, a Adrian W. na 10 miesięcy pozbawienia wolności. I co z tego? Za kraty trafił tylko ten z najmniejszym wyrokiem i to wcale nie w związku ze sprawą nękania lokatorów. Odsiaduje wyrok w innej sprawie. Pawłowi Ż. zamieniono więzienie na dozór elektroniczny, natomiast Piotr Ś. chodzi sobie swobodnie po ulicach, bo według opinii lekarzy nie może odbyć kary ze względu na… zły stan zdrowia. Taki bezmiar niesprawiedliwości jest jawnym nawoływaniem do samosądów. To państwo po prostu tak się zepsuło, że nic już w nim nie działa.

https://plus.gloswielkopolski.pl/poznan-czysciciel-kamienic-zostal-dwukrotnie-skazany-na-wiezienie-wciaz-jest-na-wolnosci-i-walczy-o-unikniecie-odsiadki/ar/c1-14429797?fbclid=IwAR2H9YgN79LDS_UT3u3lvSJcTskWqay28TPnz4znuRga-tc8Umidp4_eWR4

 

O człowieku, który walczy z Polską o sądownictwo

Demoralizacja prawników wszelkiej maści to nie jest wyłącznie polska choroba. Poplecznik obrońców demokracji w Polsce, tych co podskakując bronili konstytucji i wolnych sądów, Belg Didier Reynders, jest podejrzewany o branie łapówek za załatwianie korzystnych kontraktów, pranie brudnych pieniędzy pod płaszczykiem handlu dziełami sztuki, w tle jest jakiś handel bronią i podejrzane interesy w Demokratycznej Republice Konga. Belgijska prokuratura potwierdza, że prowadzi wstępne dochodzenie w sprawie pana komisarza UE.

https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1430503,didier-reynders-komisarz-ds-sprawiedliwosci-korupcja.html?fbclid=IwAR07OuHqhbVWOQqebpgO2vUK0N_egxF3mbVKtwg-I8gb-dPhF_yzSS8HW1s

 

19.09.2019.

Komisja w liczbach

Krótko i zwięźle, z wyraźną infografiką, o osiągnięciach Komisji Weryfikacyjnej.

https://www.rp.pl/Mieszkaniowe/309199916-Reprywatyzacja-pod-lupa-komisja-w-liczbach.html

 

Dahlberga wraca do Barbary Zdrenki

Skandaliczny i bardzo groźny dla porządku prawnego wyrok w sprawie Dahlberga. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie podważył nie tylko decyzję Komisji Weryfikacyjnej w sprawie tej nieruchomości, ale w ogóle zakwestionował jej prawo do badania procesów zwrotowych sprzed 2017 r. WSA samo unieważniało decyzje sprzed 70 lat i nie widziało problemu, a dziś twierdzi, że ma monopol na wszystkie decyzje administracyjne. Nie ulega wątpliwości, że spraw związanych z reprywatyzacją nie powinien rozstrzygać ten właśnie sąd, który wniósł ogromny wkład w rozkradanie stolicy.

http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,25212424,sad-uchylil-decyzje-komisji-weryfikacyjnej-w-sprawie-kamienicy.html

https://tvn24.pl/tvnwarszawa/najnowsze/wsa-umorzyl-trzy-decyzje-komisji-weryfikacyjnej-1316769?fbclid=IwAR0nUImcnh7a5-fFq0FrR5iydWIyQ4C0UwZkhPsdVkdFzIViHhizuo273GA

https://www.dorzeczy.pl/kraj/114455/bulwersujaca-decyzja-wsa-sprawa-reprywatyzacji-kamienicy-przy-dahlberga-5-umorzona-budynek-oddany-w-rece-przestepcy.html?fbclid=IwAR0HyOV47qdRj_XuZZZXuE3tpIp0XAcdATMUhxzCLkBjdncZP9lFiueb8mQ

 

Wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który zabił

Nie tylko w sprawach reprywatyzacyjnych WSA myli się i wypacza obowiązujące prawo. W Naczelnym Sądzie Administracyjnym zapadł właśnie wyrok w sprawie konfliktu na linii obywatel – Urząd Skarbowy. Chodziło o nienależnie pobrany podatek w wysokości 50 tys. zł. zapłacony ponad 10 lat temu. Oszukany człowiek walczył latami o zwrot pieniędzy i wszędzie napotykał na mur obojętności. Właśnie zapadł wyrok w NSA, który przyznał mu rację i wykazał indolencję urzędników. Niestety, zwrot pieniędzy nastąpi na rzecz rodziny oszukanego obywatela, który nie umiał pogodzić się z niesprawiedliwością i rok temu popełnił samobójstwo. Ciągle zastanawiam się, czy sędziowie ferując swoje niepodlegające żadnej weryfikacji orzeczenia mają świadomość, że czasami wydają wyroki śmierci.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,25210775,musial-zaplacic-50-tys-zl-popelnil-samobojstwo-teraz-sad.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Gazeta&fbclid

 

20.09.2019.

W Trójce o wyroku WSA w sprawie Dahlberga

Razem z Jankiem Śpiewakiem gościliśmy w III programie Radia i komentowaliśmy oburzający wyrok sądu w sprawie Dahlberga. Powinnam powiedzieć dużo więcej, np. o śmierci pana Kazimierza, który nie przeżył wyroku o eksmisji bez prawa do lokalu zastępczego i chwilę po jego ogłoszeniu dostał udaru i zmarł. Powinnam powiedzieć o skandalicznej postawie prokuratury, która nie dopatrzyła się znamion czynu zabronionego, kiedy cała rodzina pana Kazimierza spędzała święta Bożego Narodzenia w komorze hiperbarycznej szpitala na Wołoskiej po zatruciu tlenkiem węgla, bo przez 5 lat rządów Marka M. w kamienicy jego administrator, książę herbu własnego, ani razu nie zajrzał do kominów w kamienicy, gdzie nie ma centralnego ogrzewania, a przewód wentylacyjny był zatkany przez martwego gołębia. Trudno. Uważam, że i tak powiedzieliśmy dużo.

https://www.polskieradio.pl/9/301/Artykul/2371118,Sad-uchylil-decyzje-komisji-weryfikacyjnej-E-Andruszkiewicz-przekroczenie-wszelkich-granic

 

Krystyna Krzekotowska o zreprywatyzowanych obywatelach i nie tylko

Kandydująca do Sejmu prawniczka, Krystyna Krzekotowska, która od lat dzielnie kibicuje zreprywatyzowanym obywatelom i upomina się o nasze prawa, była gościem „Poranka RDC” i mówiła nie tylko o skandalicznej postawie Rafała Trzaskowskiego, który występuje w sądach przeciwko ofiarom złodziejskiej reprywatyzacji, ale i o biedakach, których Ratusz przy pomocy sądów eksmituje z mieszkań. Apeluje o politykę wspierającą mieszkańców Warszawy i nazywa skandalem sam fakt, że prezydent miasta procesuje się z mieszkańcami.

K. Krzekotowska o reprywatyzacji: brakuje wsparcia dla lokatorów

 

21.09.2019.

Jeszcze o sprawie Dahlberga

Świetnie zebrane komentarze ludzi z różnych stron politycznej sceny na temat decyzji WSA w sprawie Dahlberga. Komentatorzy nie pozostawiają suchej nitki nie tylko na sądzie, ale i na Marku M., przypominając, że już został skazany m. in. za fałszerstwa, a mimo to należy mu się kamienica, do której prawa kupił za 3 tys. zł.

Sąd przekreśli działalność komisji weryfikacyjnej?

 

22.09.2019.

Jan Śpiewak o raporcie Komisji i wyroku w sprawie Dahlberga

I znowu to samo. Jak tylko mądry człowiek zabierze głos w mediach na ważne tematy, to wydawca każe sobie płacić za możliwość zapoznania się z treścią. W ostatnim numerze Wprost Jan Śpiewak pisze o słodko-gorzkim smaku, jaki my, społecznicy, odczuwamy po dwóch latach prac Komisji Weryfikacyjnej. W wersji elektronicznej jest tylko początek, resztę można przeczytać w papierowym wydaniu albo wykupując prenumeratę. Zacytuję tylko fragment z końca artykułu: „Przy wszystkich swoich mankamentach powołanie komisji zakłóciło sądowo-prawniczy ciąg technologiczny, który skutkował przekazaniem gigantycznego publicznego majątku w ręce oszustów (…) Warszawscy prawnicy wciąż udowadniają, że stosowanie dekretu Bieruta do gigantycznego uwłaszczania się garstki osób na publicznym majątku było zgodne z prawem. Środowisko prawnicze w żaden sposób nie przeprosiło i nie zadośćuczyniło za swoją rolę w aferze reprywatyzacyjnej. Były szef Okręgowej rady Adwokackiej w Warszawie został aresztowany w sprawie afery korupcyjnej z działką przy Pałacu Kultury i Nauki. Poprzedni rzecznik okręgowej rady adwokackiej miał zarzuty prokuratorskie za kościelną reprywatyzację. Nowy rzecznik pracuje dla Marka M., właściciela kamienicy na Dahlberga. Nie tylko prawnicy udają, że nic się nie stało…”

https://www.wprost.pl/tygodnik/10252890/czysciciele-trzymaja-sie-mocno.html