Historia Reprywatyzacji

Witam na mojej stronie.

 

Ta strona jest poświęcona reprywatyzacji, wciąż aktualnej w Polsce. Znajdziecie tu moje artykuły dotyczące największego złodziejstwa w najnowszej historii Polski, także te teksty, których liczni wydawcy, do których je wysyłałam bali się publikować. Do dyspozycji macie też mnóstwo linków do materiałów prasowych na ten temat, a także informacje pomocne w zrozumieniu problemu. Jeśli mieliście to nieszczęście, że Was również zreprywatyzowano, tu możemy podyskutować o sposobach walki z okupantem, który wdarł się do naszych domów.

Przez ostatnie 15 lat osobiście doświadczam skutków reprywatyzacji i niekończących się roszczeń. Przeżyłam procesy sądowe, upokarzającą eksmisję, komorników, strach, który mnie nie opuszczał latami, nieprzespane noce. To wszystko zaowocowało chorobą nowotworową i znacznie zubożyło moje życie. Nie tylko finansowo i zdrowotnie, ale też intelektualnie i towarzysko. Mój umysł zajęty jest wyłącznie jednym tematem: ZŁODZIEJSKA REPRYWATYZACJA.

Jak mówi przysłowie – nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Przy okazji beznadziejnej i nierównej walki poznałam sposoby działania mafii reprywatyzacyjnej, zgłębiałam kodeksy i ustawy, które mogą być przydatne w obronie naszych praw. Dlatego chcę się dzielić swoimi doświadczeniami i poglądami. Strona nie ma na celu oczerniania osób, tylko dociekanie prawdy. Marzy mi się, żeby stała się platformą wymiany myśli i doświadczeń. Artykuły na tej stronie można komentować. Uprzejmie proszę o zachowanie kulturalnego języka, nieobrażanie nikogo, nawet naszych prześladowców. Śp. Jola Brzeska mówiła: „fakt, że mamy do czynienia z nieuczciwymi przeciwnikami nie zwalnia nas z przestrzegania prawa i ogólnie przyjętych zasad moralnych”. To samo można odnieść do języka. Próbowano pozbawić nas godności, spauperyzować, wyrzucić nie tylko z mieszkań, ale i na margines społeczny. Rozmawiajmy o bolesnej dla nas reprywatyzacji merytorycznie i kulturalnie.